Konkurs fotograficzny „Beskidy w kadrze zatrzymane” XVIII edycja


Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu fotograficznego „Beskidy w kadrze zatrzymane”. W konkursie biorą udział prace wykonane na terenie Beskidu Małego, Śląskiego, Żywieckiego, a także miasta Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Tegoroczne kategorie to: Pejzaże oraz Architektura i dziedzictwo kulturowe.
Proszę zwrócić uwagę, że obszar konkursu został powiększony o teren Powiatu Bielskiego!

Szczegóły i regulamin
tutaj...

_______________________________________________________________________________

OGŁOSZENIA

W dniu 23.03 (sobota) planujemy wycieczkę szkoleniową. W programie wycieczki:


Koszt wyjazdu - 65zł/osoba przy 20 uczestnikach.
W cenie przejazd busem, bilety wstępu, obiad.
Wyjazd godz. 9.00 - parking ul. Słowackiego obok BCK w Bielsku-Białej.
Planowany powrót ok godz. 17.00.
Na zgłoszenia oczekuję do poniedziałku 18 marca br.
Płatność w busie, nie planujemy przyjmowania zaliczek. Bardzo proszę o przemyślane zgłoszenia.

_______________________________________________________________________________

Kolejne spotkanie szkoleniowe odbędzie się w dniu 9.04 (wtorek). Tematem spotkania będzie opowieść o nowo wyznaczonym szlaku turystycznym w Jaworzu – „Szlakiem pstrąga górskiego oraz jaworzańskich drwali” + nowy film promocyjny Jaworza. Spotykamy się o godz. 16.00 w sali w Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu - ul. Wapienicka 10.

_______________________________________________________________________________

UWAGA!

Szkolenie w Pieninach odbędzie się w dniu 7.04.2019 r. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z Mirkiem Ostrowskim. W przypadku większej liczby chętnych istnieje mozliwość wyjazdu busem.

Tematem szkolenia będzie -
czytaj tutaj...

_______________________________________________________________________________

VII edycja akcji "Bielsko-Biała bliżej nas" - zwiedzanie cmentarza żydowskiego z dr Jackiem Proszykiem.


W niedzielę, 14 kwietnia zapraszamy bielszczan oraz turystów na nie lada gratkę jaką niewątpliwie jest jedyne w swoim rodzaju zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Bielsku-Białej, które poprowadzi dr Jacek Proszyk.
Spotkanie z Jackiem Proszykiem to niesamowita przygoda, która starszych i młodszych przeniesie w odległe czasy. Zapraszamy do skorzystania z możliwości poznania niezwykłego człowieka oraz wysłuchania historii poważnych i anegdotycznych dotyczących życia Żydów z Bielska i Białej.
Bez względu na pogodę odbędą się dwie tury - pierwsza o godzinie 10.00, druga o 14.00. Spotkanie na terenie cmentarza żydowskiego przy ulicy Cieszyńskiej 92. Zwiedzanie potrwa blisko 3 godziny.

Zapraszamy!

_______________________________________________________________________________

 

Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych

  im. Stefana Czerneleckiego w Bielsku-Białej

 

 Kontynuuje tradycje Koła Przewodników Beskidzkich powołanego do życia w roku 1955. Działa w ramach organizacyjnych Oddziału PTTK Bielsko-Biała. Obecnie Koło liczy ogółem 86 członków, w tym 11 honorowych. Prowadzi szkolenia w zakresie przewodnictwa beskidzkiego oraz pilotażu wycieczek. Kadrę szkoleniową stanowi 13 Instruktorów przewodnictwa.

W okresie swej działalności Koło Przewodników Beskidzkich było wielokrotnie wyróżniane za swą pracę, a przewodnicy będący jego członkami nagradzani byli najwyższymi odznaczeniami organizacyjnym i państwowymi.

Działamy zgodnie z przyrzeczeniem:

Świadomy zadań i roli przewodnika turystycznego PTTK przyrzekam: pełnić swoje obowiązki sumiennie i starannie, być rzecznikiem krzewienia wiedzy o swoim regionie i Polsce - dbać o godność, honor i postawę moralną przewodnika turystycznego PTTK, godnie reprezentując swoje Koło przewodnickie.