Międzynarodowy Dzień Przewodników Turystycznych A.D.2014

Dodane przez (jurek) dnia 26-03-2014
Relacje >>

Z okazji przypadającego w dniu 21 lutego Międzynarodowego Dnia Przewodników Turystycznych w Sali Sejmu Śląskiego spotkali się przewodnicy turystyczni – zasłużeni dla promocji turystycznej województwa śląskiego, a także wszyscy zajmujący się na co dzień obsługą turystów, a tym samym kreowaniem wizerunku naszego regionu.

W uroczystości wzięli udział wicemarszałek Mariusz Kleszczewski oraz przewodniczący Sejmiku Andrzej Gościniak, który powitał zebranych w historycznej Sali Sejmu Śląskiego.

Podczas uroczystości wręczono Złote i Srebrne Odznaki za Zasługi dla Województwa Śląskiego.
Dwadzieścia osób zostało uhonorowanych okolicznościowym dyplomem za wkład pracy w wypracowaniu wysokiej pozycji śląskich przewodników w „Roku Przewodników Turystycznych w PTTK”, promocję regionu, działania na rzecz ochrony jego dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, pracę społeczną w zakresie turystyki i krajoznawstwa wśród mieszkańców województwa śląskiego w 2013 roku. Wręczono także odznaki i wyróżnienia przyznane przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Jednym z punktów spotkania była prezentacja działań w ramach kampanii „Rok Przewodnika Turystycznego”.

Na uroczystości tej Koło nasze reprezentowali: J. Jurczak, J. Nogaś, T. Konieczny.

Dzień później, w sobotę świętowaliśmy już we własnym gronie. Spotkanie odbyło się w karczmie "Pod Kuźnią" w Wilkowicach.
Na początek wysłuchaliśmy wykładu licencyjnego Ojcowskiego Parku Narodowego, który to wykład poprowadził pracownik parku mgr J. Glanowski.
Potem wspólny posiłek podany jak na dobrą karczmę przystało przez samego właściciela na drewnianych korytach.
Tak rozpoczęliśmy przewodnicką biesiadę, która trwała i trwała. Dodatkową atrakcją wieczoru był występ Kapeli Góralskiej "Kosor" z Pewli Ślemieńskiej.

Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w naszym spotkaniu.
Dziękuję Kapeli za piękne i żywiołowe muzykowanie umożliwiające solidny trening przed wiosennymi wędrówkami.
Dziękuję właścicielowi karczmy Wojtkowi Kąkolowi za wyśmienitą kuchnię, doskonałą atmosferę i niezbyt dokładne przykładanie się do matematycznych rachunków w czasie podliczania kosztów spotkania... :)

Tekst i foto - Jurek Jurczak


Spotkanie otworzył R. Ziernicki  Historyczna sala Sejmu Śląskiego wypełniona po brzegi ludźmi w czerwonych polarach  Wystąpienia gospodarzy obiektu  Wręczenie wyróżnień

Historię sali Sejmu Śląskiego przybliżył  Edward Wieczorek - Przewodniczący Komisji Historii i Tradycji ZG PTTK   Prezydium raz jeszcze   i audytorium raz jeszcze   Podsumowania Roku Przewodników Turystycznych dokonał St. Kawęcki

Na początek wykłady  Na początek wykłady...  Zainteresowanie archeologią było duże...  Wykłady prowadził mgr J. Glanowski

 Na początek małe co nieco...  Na początek małe co nieco...  Wspólny stół jednak łączy  Kapela Góralska "Kosor"

..."Janicek trowe siece"...  ...i Jo bym zak zadziyrała, kiebyk tom urode miała"...  I namiastka meksykańskiej fali  Rachunki muszą się zgadzać! Wielki Brat patrzy...

Góralskie tango...    Solistki i... chórek    No tak, teraz będzie się działo    ...krasny, leśny mój kwiecie"...

Ostania zmiana: 26-03-2014 o 18:54

[wróć]